Connect with Us

Mirupafshim Arsenal, Xhaka me ekip të ri/ Zbulohen detajet e kontratës

BundesLiga

Mirupafshim Arsenal, Xhaka me ekip të ri/ Zbulohen detajet e kontratës

Publikuar

-

Granit Xhaka nuk do të jetë më lojtar i Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare nuk u grumbullua në sfidën e djeshme përballë Chelsea dhe mediet britanike dhe ato gjermane raportojnë se është gjetur një akord mes Arsenalit dhe Hertha Berlin për transferimin e mesfushorit 27 vjeçar.

Xhaka do të transferohet në formë huazimi për gjashtë muajt e mbetur të sezonit, ndërsa në verë, klubi gjerman do i paguajë plot 30 milionë euro Arsenalit për kartonin e mesfushorit. Mendohet se mesfushori i Zvicrës do të nënshkruajë një kontratë 4 vjeçare.

Xhaka u transferua te “Topçinjtë” në verën e vitit 2016, por nuk arriti për asnjë moment të justifikojë 40 milionë eurot e paguara për të. Për më tepër, Xhaka ka pasur edhe probleme të shumta me tifozerinë londineze.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: