Connect with Us

Takaj: Jashanica qëndron te Skënderbeu, ja plani që kemi për merkaton

Sport

Takaj: Jashanica qëndron te Skënderbeu, ja plani që kemi për merkaton

Publikuar

-

Nis merkatoja në Korçë, Skënder beu blindon Bajram Jashanicën. Mbrojtësi do të mbetet i bardhekuqve edhe për një tjetër sezon. Edhe pse kontrata i mbaronte në muajin maj, klubi ka nxituar që t’ia zgjasë marrëveshjen që tani për edicionin 2020-2021. Parimisht është arritur akordi, e megjithatë që të formalizohet gjithçka duhet edhe firma.

Burime të sigurta për “Panorama Sport” konfirmojnë se kosovarit do t’i dërgohet marrëveshja me faks gjatë ditës së sotme. Me këtë lëvizje, Skënderbeu shuan shpresat e disa klubeve. Që pasi u mor vesh se lojtarit do t’i mbaronte pezullimi i dhënë nga UEGA në muajin shkurt, ishin të shumta ekipet që donin ta rrëmbenin. Gjithsesi, korçarët janë treguar më të shpejtë. Në klub e quajnë si një “blerje” të madha, derisa vlerat e tij në prapavijë janë të padiskutueshme.

KONFIRMIMI 

Rinovimin e Bajram Jashanicës e ka konfirmuar për gazetën edhe presidenti. Në një deklaratë të shkurtër, Ardjan Takaj sqaron se merkatoja nis pikërisht me mbrojtësin. “Jemi duke punuar për të ndërtuar një ekip të fortë në pjesën e mbetur të kampionatit. Gjithçka do të nisë me rinovimin e Bajram Jashanicës. Ai është një lojtar mjaft i rëndësishëm për ne dhe rikthimi i tij në fushë është një lajm i madh. Mund të them se me këtë lojtar, Skënderbeu fiton shumë. Jo vetëm në eksperiencë, por edhe në cilësi. Mund të konfirmoj se kemi arritur akordin për të rinovuar. Lojtari do të nënshkruajë për një tjetër sezon me ne, por nuk përjashtohet mundësia që ajo të zgjatet në vazhdim”, kështu u shpreh fillimisht numri një i bardhekuqve.

PLANET

Me rikonfirmimin e teknikut në stol, Takaj është gati që t’i plotësojë edhe një dëshirë. Trajneri pati thënë që nuk do afrime sa për numër, por kualitete. Dhe duket se në të njëjtën linjë është edhe i pari i bardhekuqve. “Po shikojmë çdo mundësi për të forcuar Skënderbeun. Normalisht që kemi nevojë për të rritur forcën e ekipit dhe ne do të angazhohemi maksimalisht që të bëjmë më të mirën. Kemi biseduar bashkërisht me trajnerin dhe stafin e tij dhe kemi vendosur tashmë se ku duhet të lëvizim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: