Connect with Us

UEFA vendos Kosovën si pjesë të Serbisë, shpërthejnë shqiptarët

Kombëtare

UEFA vendos Kosovën si pjesë të Serbisë, shpërthejnë shqiptarët

Publikuar

-

Një gafë e rëndë e faqes zyrtare të UEFA-s ka “tërbuar” shqiptarët anë e mbanë botës. Organi më i lartë i futbollit në Europë, publikoi së fundmi një hartë të Europës, teksa kishte vendosur bashkë Republikën e Kosovës me Serbinë, si pjesë e të njëjtës hartë.

Faqja zyrtare e UEFA-së ka pyetur se ku do të shikoni ndeshjet e Euro 2020. Por shtëpia evropiane e futbollit ka harruar se Kosova nuk është pjesë e Serbisë dhe tashmë ka Pavarësinë dhe është anëtare edhe saj.

Kjo gjë nuk ka kaluar pa u vënë re nga shqiptarë, të cilët kanë sulmuar në komente UEFA-n për këtë gafe të rëndë dhe provokuese, duke i treguar UEFA-s se Kosova është shtet i pavarur dhe jo pjesë e Serbisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“100 zogjtë e pulave kundër një luani”, futbollisti i Kombëtares mbështet Albin Kurtin

Publikuar

-

Nga

Mërgim Mavraj ka dalë hapur në mbështeje të Albin Kurtit, kryeministrit në detyrë të Kosovës, qeveria e të cilit u votua kundër në mocionin e mosbesimit disa ditë më parë. Qendërmbrojtësi ka përdorur një nga shprehjet e shumta të këngëtarit Unikkatili. “100 zogj t’pulave kundër 1 LUANI. Me Albinin”, shkruan Mërgim Mavraj, duke shprehur qartësisht […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Futbolli i gjunjëzuar prej Koronavirusit, Bakaj dhuron spektakël në Bjellorusi

Publikuar

-

Nga

E gjithë bota është ndalur, por jo në Bjellorusi, ku jeta vazhdon normalisht dhe futbolli po ashtu, pavarësisht kërcënimit të koronavirusit. Bjellorusët kanë vendosur që të injorojnë rrezikun dhe vazhdojnë jetën normalisht sipas planit të tyre, ku përfshihet edhe futbolli. Ndaj Elis Bakaj ka zbritur përsëri sot në fushën e lojës me Dinamo Brest, për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kamberi bën falenderimin special dhe largohet nga Skocia

Publikuar

-

Florian Kamberi është kthyer në një kohë shumë të shkurtër në një nga emrat më të vlerësuar në radhët e e Rejnxhërs, me tifozët e kësaj skuadre që duan që ai të qëndrojë edhe në vitin e ardhshëm. Ndaj edhe klubi skocez nuk ka ngurruar që të caktojë pikërisht sulmuesin që ka vendosur të luajë […]

LEXO TE PLOTE