Connect with Us

Video: 2020 nis me një gol spektakolar në Angli

Premier Liga

Video: 2020 nis me një gol spektakolar në Angli

Publikuar

-

Chelsea nuk ia doli ta niste vitin me fitore, edhe pse shënoi i pari kundër skuadrës së Brighton. Azpilikueta pas një rrëmuje në zonë e dërgoi në portë dhe Chelsea e pa veten në avantazh.

Loja vijoi e fortë dhe londinezët nuk ia dolën ta realizojnë golin e qetësisë. Në fund të takimit erdhi super goli i realizuar nga iraniani Alireza Jahanbaksh. Pasi u zhbllokua para pak ditësh, sulmuesi që kishte shkëlqyer në Holandë realizoi një kryevepër.

Një roveshatë e tij rezultoi e suksesshme dhe topi i goditur u ndal në fundin e rrjetës. Çmenduri, një gol për sulmuesi iranian do e mbajë mend gjatë. Nisje e mbarë e vitit, teksa Brighton mori një pikë më një skuadër të fortë si Chelsea.

Sot ishte një ditë pozitive edhe për Aston Villa, që mundi në transfertë ekipin e Burnley me rezultatin 1-2. Dalje nga zona e ftohtë për momentin. Wesley dhe Grealish ishin autorët e golave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: