Connect with Us

Klubi e nxjerr në shitje, Kukësi rrezikon të humbasë në këtë merkato yllin e skuadrës

Sport

Klubi e nxjerr në shitje, Kukësi rrezikon të humbasë në këtë merkato yllin e skuadrës

Publikuar

-

Kristal Abazaj është duke kaluar një moment mjaft të mirë me Kukësit, teksa në 15 sfida, ka arritur të realizojë 4 gola dhe 6 asiste. Futbollisti është në pronësi të klubit belg të Anderlehtit, ndërkohë që luan si i huazuar te skuadra verilindore.

Së fundmi në mediat belge, është duke qarkulluar një lajm për sa i përket të ardhmes së shqiptarit, teksa drejtuesit e Anderlehtit kanë menduar ta nxjerrin në shitje shqiptarin.

Një lajm aspak i mirë për Kuksin, teksa në rast të një oferte, rrezikon të humbasë një nga futbollistët më të mirë të momentit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE