Connect with Us

50 talentet më të mëdhenj të futbollit botëror, në listë edhe një shqiptar

Sport

50 talentet më të mëdhenj të futbollit botëror, në listë edhe një shqiptar

Publikuar

-

UEFA ka publikuar listën me 50 talentet e futbollit që duhet të ndiqen gjatë vitit 2020 dhe mes tyre ka edhe një lojtar nga Kosova.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Ballkanit, Blendi Baftiu. Sipas UEFA-s, 21-vjeçari është një “mesfushor mjaft i talentuar me tipare sulmuese. Baftiu është golashënuesi më i mirë në kampionatin kosovar me dhjetë gola pas 17 takimesh. Me këto ritme, 21-vjeçari i Ballkanit mund të thirret edhe në kombëtaren A në vitin 2020”.

Në listën ku është futur Baftiu bëjnë pjesë yje të rinj si talenti i Barcelonës, Ansu Fati, ai i Rennes, Eduardo Camavinga, Alessandro Bastoni i Interit, Mason Greenëood i Manchester United, Dejan Kulusevski i Juventusit, Rafael Leao i Milanit, Dominik Szoboszlai i Salzburg dhe Gabriel Martinelli i Arsenalit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: