Connect with Us

7 ekipet që kanë shënuar më shumë gola në dekadën e fundit/ E gjeni dot cili është në vend të parë?

Sport

7 ekipet që kanë shënuar më shumë gola në dekadën e fundit/ E gjeni dot cili është në vend të parë?

Publikuar

-

Viti 2019 iku dhe bashkë me të u mbyll një dekadë. 2020-ta shënon startin e një dhjetëvjeçari të ri, me pritshmëri të larta, edhe në futboll. Në një kapërcyell të tillë bëhen edhe bilance, evidentohen fakte që mund të mbeten në histori. Kështu, referuar numrit më të madh të pikëve të grumbulluara nga një skuadër futbolli e kontinentit tonë për dekadën që u mbyll, ne po bëjmë një renditje me shtatë më të mirat.

Nga Barcelona, që qëndron në “Olimp” të këtij klasifikimi, me 1401 pikë në 600 ndeshje, deri te Manchester City, me 1184 pikë në 562 ndeshje, renditja në fjalë përbëhet edhe nga Real Madrid, Celtic, PSG, Bayern Munich dhe Benfica. Referencë për këtë llogaritje është “Transfermarkt”. Më poshtë, përmes info-grafikut përkatës, mund të zbuloni shtatë skuadrat, që grumbulluan më shumë pikë në 10 vitet e fundit:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: