Connect with Us

Çudirat nuk kanë fund te Luftëtari, ja kush u prezantua sot si trajner i ekipit

Sport

Çudirat nuk kanë fund te Luftëtari, ja kush u prezantua sot si trajner i ekipit

Publikuar

-

Luftëtari zbriti sot për herë të parë në fushë për këtë vit në kompleksin “Fusha e Vjetër” në orën 13:00. “Panorama Sport” mëson nga burime të sigurta se për befasinë e të gjithëve, sot para skuadrës u prezantua si trajner i parë, Nikolin Çoçlli, edhe pse i pranishëm ishte Neritan Novi, i emëruari nga drejtuesit në krye të stolit në fund të vitit 2019.

Çoçlli u afrua te Luftëtari në ditët e fundit të muajit dhjetor, duke u prezantuar si drejtor teknik te gjirokastritët. Mirëpo, tashmë duket se drejtuesit do t’i besojnë numrin një të stolit pikërisht ish-trajnerit të Partizanit, Çoçlli, i cili në vitet e fundit ka punuar më tepër me grupmoshat në klubin e kuq. Pozicioni i Novit pritet të qartësohet në ditët në vijim, ndërsa situata në klub vazhdon të jetë kaotike, madje në këtë stërvitje të parë sot kanë munguar trajneri i portierëve, Dritan Kristidhi, si dhe pjestarët e stafit mjekësor.

Drejtuesit nuk kanë mbajtur premtimet sa u përket pagave, ndërsa u kanë thënë lojtarëve se gjërat do të zgjidhen javën e ardhshme. Deri më tani Luftëtari llogarit vetëm largime, ndërsa klubi nuk po zgjidh as gjërat më minimale, e jo më të mendojë për përforcime të rëndësishme nga merkato. Titullarë si kapiteni Rapo, portieri Paiteris dhe sulmuesit Fili, Renja e Vyent, mund të quhen të larguar, edhe pse zyrtarisht letrat i ka marrë vetëm Renja deri më tani.

Në stërvitjen e sotme ra në sy prania e disa lojtarëve të rinj nga kryeqyteti, të cilët pritet të jenë në prove për disa. Duket se në Gjirokastër shpresat për një ekip dinjitoz në këtë pjesë të dytë të sezonit janë minimale. Presidenca nuk po i jep zgjidhje problemeve, ndërsa bashkia ka vendosur që të ndihmojë vetëm akademinë. Luftëtari është padyshim në ditët më të zeza të historisë së tij në elitë. Në stërvitjen e sotme ra në sy prania e disa lojtarëve të rinj nga kryeqyteti, të cilët pritet të jenë në prove për disa ditë./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: