Connect with Us

“Fluturon” vlera e Muriqit, ja sa kushton sot bomberi shqiptar

Sport

“Fluturon” vlera e Muriqit, ja sa kushton sot bomberi shqiptar

Publikuar

-

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, sipas Transfermartk vlerësohet në 12 milionë euro. Kujtojmë që para se të transferohet te Fenerbahce, 25-vjeçari luante te Rizespori po në Turqi dhe kishte një vlerë prej 3 milionë eurosh, ndërsa në fund të vitit të kaluar çmimi i tij ishte 8 milionë. Transfermarkt e ka përditësuar çmimin e lojtarit duke e rritur atë në 12 milionë euro.

Vedat Muriqi ka shkëlqyer deri me tani me Fenerbahçen në Superligën turke ku ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë tre asiste në 16 paraqitje për skuadrën, shkruan. Muriqi ka shënuar edhe një gol në Kupën e Turqisë ku ka shërbyer edhe në një rast për gol. Gjiganti i “Dardanëve” ka shënuar edhe katër gola për Kosovën dhe ka dhënë dy asiste nga gjashtë ndeshje për kualifikimet për Euro 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: