Connect with Us

Ka luajtur me Flamurtarin para 3 sezonesh, gati një rikthim i bujshëm në Superligën shqiptare

Sport

Ka luajtur me Flamurtarin para 3 sezonesh, gati një rikthim i bujshëm në Superligën shqiptare

Publikuar

-

Futbollisti Slavko Lukic është një emër i njohur për futbollin shqiptar. Disa vite më parë ishte pjesë e Teutës dhe Flamurtarit, duke bërë ndeshje të nivelit të lartë. Aktualisht është në kampionatin e Uzebekistanit, por aventura atje do të mbyllet pas tre ditësh.

Në një intervistë për “Fansat e futbollit shqiptar” ka një vetëofrim për klubet e Superiores. Më saktësisht për ekipet kryesuese, të cilat kanë si synim trofeun për të fituar titullin kampion.

“Mua kontrata me ekipin e Navbahor Namangan në superligën e Uzbekistanit më skadon në datën 6 pra pas 3 ditësh, mundësia e rikthimit në superiore do të më pëlqente, një ofertë nga një prej ekipeve kryesuese do të më tundonte, por për momentin nuk kam marrë oferta nga Shqipëria”, tha Lukiç. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: