Connect with Us

“Kur të mbyllësh ti këmbët”, Ilda Bejleri kapet me fansin e saj në Instagram

Sport

“Kur të mbyllësh ti këmbët”, Ilda Bejleri kapet me fansin e saj në Instagram

Publikuar

-

Moderatorja e njohur sportive, Ilda Bejleri, ka bërë së fundmi një postim paksa ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim në profilin e saj në “Instagram”, duke krijuar mjaft polemika.

Ajo ka publikuar një foto ku shfaqet Nënë Tereza dhe krahas saj ka bërë një shkrim reflektues mbi Shqipërinë e prapambetur.

“Hapni sytë e shikoni realitetin me sy, shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën. Pse?… Mjerisht duket se tash shumë kohë ne nuk na punon logjika si tjerëve: i thurim lavde vedit për mbrapambetjen tonë, turpet i quejmë ‘virtyte të larta të kombit’. Jemi verbue shpirtnisht pse na mungon mendja e kthjelltë e inteligjenca për me pa se ku jemi; na mungojnë vullneti e trimnia për me thanë të vërtetën . . . Shka na mungon ne që mos të jemi si europjanët tjerë? Toka, jo; dielli e deti, jo. Na mungon mendja e mentaliteti e, mbi të gjitha dashunia. Nuk na sjell lavdi lashtësia, në qoftë se nuk jemi të qytetnuem. Nuk na sjell lavdi origjina, në qoftë se jemi të përçamë.” Nga: At Zef Pllumi!”. Gezuar Shqiperi 2020”,– shkruan Ilda Bejleri në profilin e saj.

Por mesa duket jo të gjithë e mirëpresin këtë shkrim, dhe shumë prej komentuesve nuk lenë pa i përmendur moderatores së ndryshimi duhet të fillojë nga ajo.

“Kur të publikosh ti foto me këmbë mbyll do fillojnë me ndryshu gjërat”, i shkruan një ndjekës, të cilit moderatorja e njohur ka vendosur që t’i përgjigjet menjëherë: “Aman se na shkrive”.

“Vetem mos ngri se eshte dhe minus”, i shkruan sërish ndjekësi, të cilit ia mbyll gojën direkt Ilda: “Shif mos te te ngrije nusja ne foto”.

Por ka edhe nga ata që i kanë dalë në anën e Bejerit dhe shprehen se “ajo po uron shqiptarët dhe nuk ka asgjë të keqe në këtë mes”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: