Connect with Us

La futbollin për muzikën, ish-sulmuesi i Juves dhe Interit merr vendimin e papritur

Seria A

La futbollin për muzikën, ish-sulmuesi i Juves dhe Interit merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Futbolli krijon personazhe të çuditshme, padyshim një prej tyre është Dani Osvaldo. Argjentinasi la futbollin në moshën 30-vjeçare për t’iu përkushtuar muzikës. Ai i habiti të gjithë, pasi ishte në një moshë ku mund të jepte shumë nga vetja.

Osvaldo është rikthyer të stërvitet. 33-vjeçari është bindur nga Banfield dhe ka nisur stërvitjen. Trajneri Julio Cesar e ka bindur të riveshë këpucët e futbollit dhe lojtari ka pranuar. Ish-lojtari i Interit dhe Romës ka ende shumë dashuri për futbollin dhe po punon të rikthehet në formë.

Drejtuesit shpresojnë që 33-vjeçari të gjejë veten e tij dhe të ndihmojë ekipin argjentinas. Osvaldo luajti ndeshjen e fundit me Boca Juniors para 3 vitesh e gjysmë. Ai ka luajtur me skuadra si Juventusi, Interi, Roma, Fiorentina, Atalanta, Lecce, Bologna, Espanyol, Southampton, Porto etj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE