Connect with Us

Barça e pëson në fund, e nis vitin e ri me një pikë

La Liga

Barça e pëson në fund, e nis vitin e ri me një pikë

Publikuar

-

Derbi i Katalonjës nuk ka fitues, por kjo i mjafton Barcelonës për të marrë kreun e La Liga. Skuadra e drejtuar nga Ernesto Valverde ka ngecur në një barazim, 2-2 në transfertën e Espanyol.

David Lopez shënoi për vendasit, që e mbyllën në avantazh pjesën e parë. Me rikthimin në fushë, Barcelona gjeti forcën për të reaguar dhe përmes golave të Suarez e Vidal përmbysi gjithçka.

Megjithatë, Wu Lei nuk e kishte thënë fjalën e tij dhe pas 14 minutash në fushë gjeti fundin e rrjetës, duke i dhënë 1 pikë me mjaft vlerë ekipit të tij.

Ndërkaq, Barcelona e mbylli me 10 futbollistë takimin, me Frenkie de Jong që u ndëshkua dy herë me karton të verdhë, për të lënë fushën në minutën e 75-të.

Barcelona kryeson kampionatin me 40 pikë, ndërkohë që Espanyol mbyll klasifikimin me 11 pikë pas 19 takimesh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: