Connect with Us

Çmendet klubi italian/ Prenoton Mbappen dhe Guardiolën për sezonin e ri

Seria A

Çmendet klubi italian/ Prenoton Mbappen dhe Guardiolën për sezonin e ri

Publikuar

-

Juventus ëndërron emra të mëdhenj për verën.

Siç shkruan gazeta italiane “La Republica” në listën e dëshirave të bardhezinjve bëjnë pjesë një sulmues dhe një trajner. Puna e bërë nga Mauricio Sarri duket se nuk kanë bindur torinezët, të cilët mësohet se do të hidhen në sulm për të firmosur me Pep Guardiolën.

Spanjolli është i pakënaqur te kampionët e Premier League dhe një ofertë nga Juventus pritet ta largojë nga “Etihad Stadium”. Por, Guardiola nuk është dëshira e vetme e Juventusit për merkaton e verës. Kylian Mbappe është padyshim objektivi i shumë skuadrave europiane dhe kampionët e Seria A nuk mund të mbeteshin pas.

Megjithatë, fillimisht duhet të mposhtet konkurenca e Realit të Madridit apo klubeve angleze për të bindur më pas PSG-në që ta lë të lirë për një shifër “modeste”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE