Connect with Us

Napoli nuk heq dorë, objektiv mbetet Marash Kumbulla

Sport

Napoli nuk heq dorë, objektiv mbetet Marash Kumbulla

Publikuar

-

Marash Kumbulla është në fokusin e klubit të Napolit. Qendërmbrojtësi i Hellas Verona po shikohet me kujdes edhe nga Interi, Atalanta dhe Lazio, ndërkohë që është lakuar si opsion edhe Juventusi e Manchester United.

Ndodh gjithmonë që një lojtar që shpërthen të jetë i lidhur me klube të ndryshme dhe nuk ka shpëtuar edhe Kumbulla. Corriere Dello Sport raporton se mes drejtorëve sportivë, Tony D’Amico dhe Giuntoli, ka një komunikim të vazhdueshëm për mbrojtësin.

Hellas Verona dhe Napoli gjatë kësaj periudhe kanë pasur kontakte të shpeshta, pasi në planet e tyre janë edhe Amrabat dhe Amir Rrahmani. Me këtë të fundit madje raportohet se është mbyllur gjithçka dhe në verë do të kalojë te Napoli. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE