Connect with Us

Partizani zyrtarizon trajnerin e ri, zbulohet kontrata që ka firmosur

Sport

Partizani zyrtarizon trajnerin e ri, zbulohet kontrata që ka firmosur

Publikuar

-

Tashmë është zyrtare! Adolfo Sormani do të jetë trajneri i ri i Partizanit, që do të zëvendësojë bashkombasin e tij, Franko Lerda të shkarkuar nga presidenti Demi për rezultatet e dobëta.

54-vjeçari rikthehet te kryeqytetasit pas 3 sezonesh. Lajmi për rikthimin e Sormanit është konfirmuar nga vetë klubi, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Sormani ka nënshkruar një kontratë për 2 vite e gjysmë dhe është prezantuar sot nga Presidenti Demi. Kujtomë që kampionët do të niset drejt Antalias për mini-fazën përgatitore në datën 4 janar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE