Connect with Us

Realdo Fili largohet nga Luftëtari dhe gjen ekipin e ri në Superiore

Sport

Realdo Fili largohet nga Luftëtari dhe gjen ekipin e ri në Superiore

Publikuar

-

Teksa jemi në merkaton e dimrit, në Superiore kanë nisur zhvillimet e reja sa i përket ndryshimeve që po bëjnë skuadrat. Vetëm pak minuta më parë është Realdo Fili që ka zyrtarizuar largimin nga Luftëtari.

Nëpërmjet një postimi në “Instagram” shkruan qartësisht: “Nga sot jam një lojtar i lirë dhe i hapur për bashkëpunime të reja”.

Sulmuesi 23-vjeçar ka bërë diferencën te Luftëtari edhe në kohërat e vështira. Megjithatë së fundmi mori një dënim nga klubi duke u dërguar në ekipin B për disa mosmarrëveshje me tifozët.

Tashmë pritet kalimi i tij në ndonjë skuadër që ka objektiva si Europa në Superiore, por pa harruar edhe Gentian Mezanin në Kosovë, që asnjëherë nuk i shpëtojnë nga duart këto situata.

Me afer tij duket se eshte Vllaznia, kontaktet me te cilen kane nisur ende pa u mbyllur viti i kaluar dhe ne ditet ne vijim pritet qe ai te firmose me kuqeblute.

Por gjithmone nese ne mes nuk nderhyn ndonje skuader tjeter, e cila me oferten e saj mund te joshe sulmuesin per te mos iu bashkuar kuqebluve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: