Connect with Us

Skënderbeu fillon merkaton, ja futbollistët që pritet të zbarkojnë në Korçë

Sport

Skënderbeu fillon merkaton, ja futbollistët që pritet të zbarkojnë në Korçë

Publikuar

-

Duke parë boshllqet që ka pasur Skënderbeu këtë vit në formacion, drejtuesit janë hedhur në sulm për të afruar futbollistë të rinj në merkaton e janarit. Dy emrat më të përfolur momentalisht në ambientet e klubit bardhekuq janë Vangjel Zguro dhe Donald Rapo.

Mbrojtësi dhe mesfushori shihen si dy elementë të rëndesishëm që do të shtonin sigurinë në radhët e ekipit, duke parë edhe ekspeiencën që kanë mbi supe. Megjithatë, klubi duket se nuk do të mjaftohet vetëm me këta fy futbollistë, por synon të afrojë edhe një tjetër mbrojtës në ekip, pasi siç dihet mbrojtja ka qenë reparti që ka çaluar më së shumti këtë sezon, shkruan “Vizion plus”.

Drejtuesit janë vënë në ndjekje të Eni Imamit. Futbollisti i Tiranës nuk ka luajtur rregullisht me kryeqytetasit dhe nuk e ka vendin të sigurt në formacion, ndaj në merkaton e janarit, mund të vijë edhe huazimi i tij në Korçë, naturisht duke parë edhe marëdheniet e mira që kanë dy klubet me njëri-tjetrin.

Imami shihet si një përforcim që do zgjidhte shumë probleme në prapavijën korçare pasi është një lojtar që mbulon disa pozicione. Merkatoja mbetet e hapur edhe për largimet, pasi në adrese të klubit korçar ka disa oferta, kryesisht për lojtarë si Dejvi Bregu, Nazmi Gripshi, Blerim Krasniqi, apo e ndonjë tjetër. Janari pritet të sjellë lëvizje të shumta të Skënderbeut, por gjithsesi, më shumë dritë do të hidhet pas takimit Daja-Takaj që sdo të zhvillohet së shpejti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE