Connect with Us

Sormani e nis fuqishëm, ja çfarë ka bërë në stërvitjen e fundit të Partizanit

Sport

Sormani e nis fuqishëm, ja çfarë ka bërë në stërvitjen e fundit të Partizanit

Publikuar

-

Skuadra e Partizani ka nisur ditën e sotme përgatitjet për vitin 2020. Të kuqtë zhvilluan në orën 10:30, seancën e parë stërvitore në kompleksin sportiv “Internacional Tirana” në Pezë.

Para lojtarëve u prezantua trajneri Adolfo Sormani, ku prezent ishte dhe presidenti Gazment Demi. Stafit teknik i janë bashkuar edhe ndihmësi Xhiovani Mazella dhe përgatitësi atletik Gabriele Faccia.

Në mbrëmje ekipi do të udhëtojë drejt Turqisë, për një mini-fazë përgatitiore që do të zgjasë 12 ditë. Gjatë kësaj periudhe të kuqtë do të zhvillojnë dy sfida miqësore ndaj Trabzonsporit dhe Honved.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE