Connect with Us

Superliga ka nivel, këta janë 10 futbollistët më të shtrenjtë të kampionatit tonë

Sport

Superliga ka nivel, këta janë 10 futbollistët më të shtrenjtë të kampionatit tonë

Publikuar

-

Edhe pse Kategoria Superiore, nuk i afrohet për nga niveli kampionateve të tjera të Europës, ka arritur të nxjerrë lojtarë që po bëjnë një karrierë të mirë.

Muriqi, Rrahmani, Olainka, Ekuban, Soue, Balaj, Uzuni janë disa nga lojtarët që kanë shpërthyer në Superiore dhe janë larguar drejt ekipeve europiane.

Edhe tani në kampionatin shqiptar ka lojtarë me vlerë që pritet të ndjekin hapat e futbollistëve të sipërpermendur.

Nëse do t’i referohemi “Transfermarkt”, faqes që merret me llogaritjen e vlerave ekonomikeve të klubeve dhe lojtarëve nëpër botë, 10 lojtarët më të kushtueshëm dhe që pritet të bëjnë “boom”-in nga kampionati shqiptar janë: Shkurtaj, Abazaj, Kallaku, Trashi, Bardhi, Nuabueze, Mala, Kordeiro, Gavazaj dhe Asani.

Vlera e me të shtrenjtit, Shkurtajt është 575 mijë euro, ndërsa 10-shen me lojtarët më të kushtueshëm e mbyll Jasi Asani me vlerën 400 mijë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: