Connect with Us

Tërbohet Juventus/ 70 milionë euro dhe një nga yjet e vet për lojtarin “problematik”

Seria A

Tërbohet Juventus/ 70 milionë euro dhe një nga yjet e vet për lojtarin “problematik”

Publikuar

-

Një nga mesfushorët më të mirë në histori mbush sot 30 vjeç. Gëzuar ditëlindjen, Toni Kroos! 🎂

Pasi zyrtarizoi nënshkrimin me suedezin, Dejan Kulusevski, i cili do të veshë ngjyrat bardhezi sezonin e ri, Juventusi është hedhur në sulm për të bërë një goditje tjetër të madhe në merkaton e janarit.

“Zonja” do me çdo kusht të sjellë në Torino kampionin e botës, Paul Pogba, ndaj dhe ka nisur një ofertë vërtetë të jashtëzakonshme në drejtim të “Djajve të Kuq”. Sipas “The Sun”, Juventusi ofron 70 milionë euro dhe kartonin e Adrien Rabiot për Pogban, i cili po kalon një situatë mjaft problematike pas rikthimit në “Old Trafford” me dëmtime të shumta, probleme me trajnerët, mardhënie jo të mirë me tifozët etj.

Ende nuk ka ndonjë reagim nga ana e United për ofertën e “Zonjës”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: