Connect with Us

Vilma Masha bëhet nënë, ja si reagoi bashkëshorti i saj kur mësoi se do bëhej baba

Sport

Vilma Masha bëhet nënë, ja si reagoi bashkëshorti i saj kur mësoi se do bëhej baba

Publikuar

-

Vilma Masha i ka jetuar festat e fundvitit si nënë. Moderatorja simpatike e programeve sportive rrëfen për herë të parë të gjitha përjetimet e shtatzënisë.

Ndonëse kjo kopertinë ishte planifikuar të prezantohej përpara se e vogla të vinte në jetë, ju do të keni mundësinë që të zbuloni mes rreshtave edhe disa pikëpyetje, për të cilat vetë Vilma i mori përgjigjet pas lindjes së vajzës.

Nga vjen emri Sea dhe kur e mori vesh lajmin se do bëhej nënë? Sa kilogramë shtoi gjatë shtatzënisë dhe çfarë i thanë kolegët e “SuperSport” gjatë kësaj periudhe? Këto dhe të tjera përgjigje, Vilma i jep ekskluzivisht për “Who”, në një rrëfim plot emocione.

Pyetjes se pse e fshehu shtatzëninë në muajt e parë, ajo i përgjigjet: “Sepse dëshiroja që këtë lajm ta mbaja për vete për disa kohë. Nuk e di, ndoshta nga egoizmi apo ndonjë supersticion. Ndërsa më pas nuk dëshiroja ta ktheja në qëllim në vetvete ekspozimin, sepse është diçka e bukur për mua, por aq sa dhe për shumë vajza të tjera që e kanë provuar mëmësinë, të famshme ose jo. Sigurisht që për të ruajtur ketë ‘sekret’ më ndihmoi dhe fiziku, duke mos dhënë shumë shenja shtatzënie (buzëqesh).

Çfarë i tha partneri kur e mësoi?

“Ishte po aq i gëzuar sa dhe unë. Shumë mirë tha, ne po e prisnim një lajm kaq të bukur”.

Si i përjetoi ndryshimet e trupit?

“I përjetova shumë mirë, pasi nuk mora shumë kilogramë. Minimumin e mundshëm, 8 kilogramë nga pesha që isha, peshë ideale, që nuk besoja se do ta kisha, pasi njoh dhe vajza të tjera elegante që shtatzënia i ka ndryshuar. Por jam e lumtur qe isha për 9 muaj në formë, gjë që më lejoi të bëja dhe punën në televizion, pa u shqetësuar për peshën”, shprehet Vilma gjatë kësaj interviste.

Kujtojmë që moderatorja lidhi martesë gjatë një ceremonie në Bashkinë e Tiranës me një bankier, identitetin e të cilit e mbajti të fshehtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE