Connect with Us

As Skënderbeu e as Partizani/ Nuk do e besoni ku ka firmosur Dorian Kërçiku

Sport

As Skënderbeu e as Partizani/ Nuk do e besoni ku ka firmosur Dorian Kërçiku

Publikuar

-

Dorian Kërçiku është lojtari më i ri Bylisit. Ballshiotët me këtë afrim kanë nisur vrullshëm merkaton e janarit, duke sjellë në skuadër një lojtar që ka luajtur më parë me Tiranën.

Kërçiku është një lojtar më eksperiencë, që pritet të ndihmojë së tepërmi skuadrën ballshiote në objektivin që ka për të kapur kupat e Europës.

Ka qenë vetë klubi i Bylisit, që ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook” lajmin, madje ka paralajmëruar edhe surpiza të tjera.

Kujtojmë se Dorian Kërçiku shpalli “divorcin” me Tiranën pas 6 vitesh e 4 muajsh. Ka qenë vetë lojtari që e kërkoi largimin dhe pas disa ditësh intensive me negociata, bindi presidentin Refik Halili që t’i japë letrat. Ky i fundit ka qenë kundër dhe është munduar t’ia ndërrojë mendjen, por nuk ia ka dalë.

‘Panorama Sport” disa ditë më parë raportoi se lojtari ka falur rroga, për të fituar lirinë. Bëhet fjalë për të paktën 3 paga mujore, që kapin shifrën e afro 10 mijë eurove. Vlen të saktësohet se kontrata i skadonte më 30 qershor 2020, ndërsa rinovimin e fundit e bëri gati dy sezone më parë (më 18 korrik 2018).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: