Connect with Us

Ideja e çmendur/ Man. United i ofron Pogban Interit në këmbim të yllit zikaltër

Premier Liga

Ideja e çmendur/ Man. United i ofron Pogban Interit në këmbim të yllit zikaltër

Publikuar

-

Manchester United po punon në merkaton e janarit dhe kërkon të forcojë skuadrën. Ndërkohë, objektiv mbetet të sigurohet edhe futbollistë për merkaton e verës duke qenë se drejtuesit janë të bindur se në janar nuk mund të bësh goditje të mëdha. Objektiv i “Djajve të kuq” duket se është bërë Lautaro Martinez.

Sulmuesi argjentinas i Interit po tregon një formë të mirë dhe cilësi të larta duke u kthyer në protagonist te skuadra zikaltër. Kështu, nga Anglia vjen lajmi se United ka shprehur interesimin për Lautaron dhe i ka ofruar Interit dhe një ofertë për ta bindur duke përfshirë futbollist në këtë mes.

Paul Pogba është mesfushori që mund të përfshihet në operacion për të kaluar në “San Siro” në rast se Interi pranon të largojë Lautaron. Fakti që Pogba po kërkon një aventurë të re dhe po bie shpesh pre e dëmtimeve, ka bërë që drejtuesi të mendojnë një zgjidhje nga e cila mund të përfitojnë diçka. Nëse palët bien dakord, transferimi mund të bëhet në verën e këtij viti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: