Connect with Us

Inati ndaj Ibrahimovic nuk ka fund, ja si e kanë shkatërruar statujën e tij

Seria A

Inati ndaj Ibrahimovic nuk ka fund, ja si e kanë shkatërruar statujën e tij

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic i ka trazuar ujërat në Suedi, pasi vendosi të bëhej aksioner në klubin e Hammarby. Kjo nuk u prit mirë nga tifozët e Malmo, që disa herë u dëmtua. Këtë herë ia kanë arritur qëllimit dhe në orët e para të së dielës e kanë rrezuar në tokë.

Një fanellë e Suedisë shikohet mbi kokën e Ibrahimovic, ndërkohë që policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka mbajtur shënime.

Ende nuk ka të dhënë për autorët e këtij akti vandal, por dyshimet shkojnë direkt tek ultrasit e Malmo.

Aftonbladet.se ka postuar një video dhe disa foto të statujës së Ibrahimovic, të rrëzuar. Mbetet të shihet si do të reagojë sulmuesi i Milanit, i cili më parë ka qenë pjesë e Malmo në Suedi dhe tashmë është kthyer në një nga më të urryerit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: