Connect with Us

Mirupafshim Arsenal/ Zbulohet destinacioni i ri i Xhakës dhe Mustafit

Premier Liga

Mirupafshim Arsenal/ Zbulohet destinacioni i ri i Xhakës dhe Mustafit

Publikuar

-

Granit Xhaka nuk do të jetë shqiptari i vetëm që mund të largohet nga Arsenali.

Sirenat e merkatos kanë nisur edhe për Shkodran Mustafin. Mbrojtësi me origjinë shqiptare por që përfaqëson ngjyrat e kombëtares gjermane ka përfunduar në listën e dëshirave të disa skuadrave.

Sipas “Mirror”, futbollisti është i etur për të nisur një eksperiencë të re larg Londrës, me Seria A italiane dhe La Ligën spanjolle që shihen si destinacione të mundshme për të. Minutat e pakta të marra në fazën e parë të sezonit, ku ka zhvilluar 3 ndeshje të Premier League e detyrojnë Mustafin që të synojë një tjetër eksperiencë.

Ndërkaq, për Xhakën ka interes nga klube si Hertha Berlin dhe Milan, me gjermanët që kanë depozituar edhe një ofertë konkrete në llogarinë e Arsenalit për të siguruar shërbimet e 27-vjeçarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: