Connect with Us

Partizani niset drejt Turqisë, zbulohen dy miqësoret me ekipet e njohura

Sport

Partizani niset drejt Turqisë, zbulohen dy miqësoret me ekipet e njohura

Publikuar

-

Dita e djeshme ishte tepër aktive në kampin e Partizanit. Adolfo Sormani u zyrtarizua në krye të pankinës dhe nuk ka humbur kohë duke u prezantuar para lojtarëve në seancën e parë stërvitore për vitin 2020.

Ditën e sotme në orët e para të mëngjesit, skuadra e Partizanit ka lënë Tiranën dhe është nisur për në Antalia të Turqisë, aty ku do të kryejë dhe mini-fazën përgatitore, e cila do shërbejë shumë për trajnerin e ri që të punojë me ekipin.

Ekipi madje do të zhvillojë dhe dy teste miqësore me Trabzonsporin dhe Honved në datat 10 dhe 15 janar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE