Connect with Us

Ronaldo me ekip të ri në 2020, destinacioni i ardhshëm është Gjermania

BundesLiga

Ronaldo me ekip të ri në 2020, destinacioni i ardhshëm është Gjermania

Publikuar

-

Pretendohej që shkëlqimi i Cristiano Ronaldos do të zhvendosej drejt Italisë pas largimit nga Reali i Madrid. Ylli portugez fitoi gjithçka nga gjithçka tek spanjollët por terreni tek Juventus nuk i përngjante atij që la pas. I veshur me petkun e drejtuesit dhe heroit të skuadrës, Ronaldo do të rezistonte pak si i tillë duke nisur të venitet.

Në sytë e tij pa teksa skuadra e Juventus mposhtej nga djelmoshat e Ajax. Me sytë e tij pa nga televizori sesi rivali i tij, Leo Messi e parakalon me 6 topa të artë. Pa gjithashtu sesi Lazio në mënyrë heroike rrëmbeu superkupën. Titulli në kampionat ishte i vetmi trofe që Ronaldo mund të ngushëllohej.

E tani që Juventus i tregoi forcat e veta, Ronaldo duket disi i pakënaqur dhe i pa mbështetur për të ardhmen. Pa folur për zënkat me trajnerin Sarri. Në këto kushte, edhe Ronaldo mendon vet largimjn nga Seria A për një tjetër aventurë. Nga Spanja ka zëra se sulmuesi portugez është nën radarët e Bayern Munchen. Si një dyshe të fortë, bavarezët mendojnë të bëjnë bashkë Ronaldon dhe Lewandowskin. Champions League mbetet një lakmi e shumë kërkuar nga Bayer për t’i rikthyer Gjermanisë lavdinë e kampionëve. Në një kohë kur merkatoja është e hapur, pyetja 1 milon dollarëshe është: A do të bindet Ronaldo për të shkuar drejt Gjermanisë?!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: