Connect with Us

Sebino Plaku ndryshon ekip, nuk do e besoni ku është transferuar

Sport

Sebino Plaku ndryshon ekip, nuk do e besoni ku është transferuar

Publikuar

-

Tashmë nuk ka asnjë fshehtësi. Sebino Plaku pritet të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Gjilanit në merkaton janarit.

“Newsport.al” shkruan se gjatë mbrëmjes së shtunës (4 janarit) ka pasur një akord ndërmjet futbollistit dhe klubit ‘kuqebardh’.

Sulmuesi 34 vjeçar ishte kërkuar prej kohësh nga Gentjan Mezani, por kontrata e mbante të lidhur me skuadrën e Llapit.

Tashmë ka mbetur për tu zgjidhur ‘kartoni’ i futbollistit ndërmjet dy klubeve dhe zyrtarizimi do të bëhet brenda kohës.

Dita e diel pritet që të ketë zhvillime rreth çështjes “Plaku” dhe disa transferimeve të tjera në futbollin kosovar.

Për Plakun ishin të interesuar edhe dy klubet e Kategorisë Superiore, Partizani dhe Teuta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: