Connect with Us

Tramexani nis punën te Livorno, do në ekip lojtarin e kombëtares shqiptare

Sport

Tramexani nis punën te Livorno, do në ekip lojtarin e kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Paolo Tramezani nuk ka shumë që ka marrë drejtimin e Livornos në Serinë B dhe drejtuesit i kanë dhënë mundësinë për të piketuar lojtarët që ai dëshiron në merkato.

Një prej futbollistëve që trajneri ka vënë në shënjestër është mesfushori shqiptar, Kamer Qaka.

Siç raporton “Tuttomercato.web”, Tramezani është gati që ta marrë lojtarin në skuadër si huazimi më të drejtë blerje, pasi lojtari ka një kontratë me Kraiovën (Rumani) deri në fund të qershorit të vitit 2023.

Qaka këtë sezon ka luajtur 14 ndeshje në të gjitha kompeticionet, pa arritur të japë asist apo të shënoj. Kujtojmë gjithashtu që 24-vjeçari ka bërë katër ndeshje me Kombëtaren shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: