Connect with Us

Video: Ylli i Realit fillon nga nazet, bën veprimin e patolerueshëm

La Liga

Video: Ylli i Realit fillon nga nazet, bën veprimin e patolerueshëm

Publikuar

-

Vinicius Junior është bërë protagonist pas ndeshjes që Reali fitoi një ditë më parë kundër Getafe. Futbollistët që nuk u aktivizuan duhet të bënin një stërvitje ekstra pas ndeshjes dhe kanë marrë udhëzimet nga përgatitësi atletik.

Braziliani fillimisht vrapoi me shokët e skuadrës, por më pas u ndal dhe iu drejtua përgatitësit atletik, duke iu thënë atij se do të vijonte të stërvitej si të tjerët. Kamerat e “Movistar” e kanë kapur momentin e diskutimit mes sulmuesit anësor dhe pjesëtarit të stafit teknik të Realit.

“Vini, duhet të stërviteni”, i ka thënë përgatitësi atletik brazilianit, ndërkohë që i ka treguar edhe kronometrin. Vinicius ka qenë i prerë: “Nuk e shoh shumë atë”. Më pas ai i është drejtuar dhomave të zhveshjes, duke mos ndjekur udhëzimin e përgatitësit atletik për marrjen e ngarkesës së nevojshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: