Connect with Us

E bujshme/ Barcelona planifikon rikthimin e bishës

Premier Liga

E bujshme/ Barcelona planifikon rikthimin e bishës

Publikuar

-

Barcelona po synon të rikthejë një ish në skuadër. Në vitin 2015 u largua nga klubi katalanas dhe vijoi karrierën në ishull, aty ku është kthyer në një nga lojtarët më të mirë të Wolves. Adama Traore aktivizohet në rolin e sulmuesit të djathtë, teksa këtë sezon ka shënuar 5 gola.

I lindur në Katalunjë dhe me origjinë nga Mali, Traore u rrit te moshat e Barcelonës. Në nëntor të vitit 2013 erdhi debutimi me Barcelonën në një ndeshje të Kupës së Mbretit, ndërsa dy javë më pas debutoi në La Liga në fitoren 4-0 kundër Granada.

23-vjeçari është pjesë e Wolves prej gushtit të vitit 2018. Fiziku i fortë dhe driblimet janë dy ndër pikët e tij më të forta, teksa fazën e parë u rendit i dyti sa i përket driblimeve në Premier League. Traore kreu 42 të tilla dhe vetëm Zaha i Crystal Palace (58 driblime) realizoi më shumë.

Liverpool dhe Manchester City po e monitorojnë me kujdes afrikanin, por The Sun raporton se Barcelona është futur seriozisht në garë. Drejtuesit e klubit po përgatisin ofertën e duhur dhe janë gati të rikthejnë në shtëpi lojtarin e “Ujqërve”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: