Connect with Us

E bujshme/ Valeri Bojinov drejt Superligës, gati transferimi për ish-lojtarin e Juves dhe Cityt

Sport

E bujshme/ Valeri Bojinov drejt Superligës, gati transferimi për ish-lojtarin e Juves dhe Cityt

Publikuar

-

Valeri Bojinov, një emër i njohur i futbollit europian në dekadën e kaluar, shumë shpejt mund të bëhet pjesë e Kategorisë Superiore. VIP Sport ka mësuar se për ish-futbollistin e Juventusit, Fiorentinës, Parmës, Mançester Sitit e Sporting Lisbonës mes të tjerash, ka interesim nga klube të Superiores dhe kanë nisur negociatat për ta sjellë në kampionatin tonë në janar.

Bojinov, tashmë 33-vjeçar, në dy vitet e fundit ka luajtur në Bullgari me fanellën e Botev dhe Levski Sofje, por që nga fundi i dhjetorit është pa kontratë pasi vendosi të largohej nga klubi i Botëv ku luajti më së fundmi. Futbollisti që ka luajtur 43 ndeshje duke shënuar 6 gola për Bullgarinë është në kërkim të një etape të re për karrierën e tij dhe një nga destinacionet e mundshme është dhe Superiorja.

Përfaqësuesi i tij, menaxheri Shakjir Redjepi, ka konfirmuar për VIP Sport se ekziston hipoteza reale e transferimit të sulmuesit në Superiore dhe vazhdojnë negociatat me disa klube të ndryshme. “Është e vërtetë që ka interesim nga Shqipëria. Nuk mund të tregoj emrat e këtyre skuadrave, por ka interesim konkret për transferimin e tij”, deklaroi menaxheri.

Tani pritet të mësohet nëse këto interesime do të konkretizohen me një kontratë e për më tepër se cila është skuadra më e interesuar për të siguruar shërbimet e një sulmuesi të tillë, i cili dikur shihej si një nga premtimet më të mëdha të futbollit europian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: