Connect with Us

Eros Grezda largohet përfundimisht nga Rangersi, nuk do e besoni ku është transferuar

Kombëtare

Eros Grezda largohet përfundimisht nga Rangersi, nuk do e besoni ku është transferuar

Publikuar

-

Aventura e Eros Grezdës me skocezët e Rejnxhërs duket se ka marrë fund, teksa tashmë lojtari do të rikthehet përsëri te kroatët e Osijek.

Sipas asaj që shkruan “The Sun”, pas një viti e gjysmë në radhët e Rejnxhërs, tashmë Grezda do te largohet nga skocezët, teksa është arritur marrëveshja për rikthimin te Osijeku.

Ishin pikërisht këta të fundit që e transferuan lojtarin në ekipin që drejtohet nga Stiven Zherard për shumën e 2 milionë eurove, por aventura e shqiptarit me ta nuk shkoi në mënyrën më të mirë të mundshme.

Për shkak të disa problemeve që kishte pasur me ekipin e të rinjve, ku pështyu kundërshtrain, Zherard u mërzit shumë me shqiptarin dhe dëshironte largimin e tij.

Tashmë karriera e Grezdës do të vazhdojë në Kroaci, më Rejnxhërs që do të kenë edhe një përqindje fitimi, në rast se Osijeku vendos ta shesë në të ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: