Connect with Us

Fitoi Botërorin me Italinë në 2006, sot merr vendimin më të dhimbshëm të jetës

Seria A

Fitoi Botërorin me Italinë në 2006, sot merr vendimin më të dhimbshëm të jetës

Publikuar

-

Daniele De Rossi pas aventurës me Boca Juniors pritet të të tërhiqet nga futbolli për arsye personale.

Mesfushori “axurr” në karrierën e tij ka fituar Botërorin me Italinë në 2006-tën dhe është një nga emblemat e historisë së Romës.

Lajmi është dhënë nga mediat argjentinase, që raportojnë se De Rossi ka bërë vizitën e fundit në qendrën stërvitore të Boca Juniors. Pritet një konferencë për shtyp, ku do të njoftojë tërheqjen nga futbolli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Publikuar

-

Nga

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon fantastik te Verona. Jo vetëm, pasi bashkë me Kumbullën kanë arritur të ndalnin sulmet më të frikshme të Serie A. Ai pati një lidhje me video me Supersport, ku foli për gjithçka. Temë e nxehtë ishte e ardhmja, ku sipas tij asnjëherë nuk i dihet. ”Lazio kishte disa raste. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Lazio me fitore të madhe ndaj Interit, ngjitet në vendin e dytë

Publikuar

-

Lazio ka marrë një fitore të madhe në “Olimpico” ndaj Interit, në supersfidën e javës së 24-të në Serie A. Bardhekaltrit e filluan vrullshëm takimin, duke goditur traversën me Milinkovic-Savic. Goli i parë i takimit u shënua në minutën e 44-të, ku Ashley Young i gjendur brenda zone mposhti Strakoshën me një goditje të bukur, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Goditje e rëndë për për Hysajn, humbet sfidën me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme nuk ishte me fund të lumtur për Elseid Hysajn, edhe pse dha një asist në fitoren 1-0 të skuadrës së Napolit përballë Kaljarit. Kapiteni i përfaqësueses shqiptare la fushën e lojës 10 minuta para fundit dhe fillimisht u mendua për një dëmtim të lehtë pas një përplasje, por gjërat duken më serioze […]

LEXO TE PLOTE