Connect with Us

Interi është i pandalshëm, shtyp Napolin dhe merr vendin e parë

Seria A

Interi është i pandalshëm, shtyp Napolin dhe merr vendin e parë

Publikuar

-

Interi ka koleksionuar një fitore karakteri ditën e sotme kundër Napolit në transfertë.

Zikaltrit kanë mundur të kaltrit në “San Polo” me rezultatin 1-3 falë dopietës së Lukakut dhe finalizimit të Lautaro Martinez.

Romelu Lukaku zhbllokoi sfidën në minutën e 14-të. I njëjtë autor dyfishoi rezultatin në minutën e 33, pas një gafe të portierit Alex Meret. Në fund të pjesë së parë Napoli ngushtoi shifrat me sulmuesin Milik. Në pjesën e dytë Lautaro Martinez shënoi golin e tretë pas një topi të ngelur vakant në zonë.

Me këtë fitore të arritur në javën e 18-të të Serie A, Interi ngjitet sërish në krye të kampionatit me 45 pikë, aq sa ka edhe Juventusi por me nje golavarazh më të mirë se bardhezinjtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE