Connect with Us

Kërçiku tregon pse zgjodhi Bylisin: Nuk u mendova dy herë

Sport

Kërçiku tregon pse zgjodhi Bylisin: Nuk u mendova dy herë

Publikuar

-

Bylisi godet në merkato. Nuk ka kohë për teste, ndaj edhe presidenca ka menduar që të bëjë lëvizje të zgjuara. Afrimi i parë është Dorian Kërçiku. I larguar pak kohë më parë nga Tirana, mallakastriotët e kanë bindur 26-vjeçarin. Edhe pse për të kishin shfaqur interes ekipe si Skënderbeu, Kukësi apo Partizani, ballshiotët janë treguar më të shpejtë.

Një okazion merkatoje, kur dihet që jo vetëm erdhi me parametra zero, por fare mirë mund të luajë edhe si mesfushor linje. Akordi është arritur tashmë dhe sot ai do të vihet nën urdhrat e Veljko Dovedanit. Fill pas firmës, gazeta “Panorama Sport” kontaktoi me lojtarin. Ai është shprehur i lumtur për këtë transferim, ndërsa direkt shpalli edhe objektivat.

“Kisha oferta nga skuadra të tjera, por presidenti Besnik Kapllanaj u tregua korrekt. Më realizoi kërkesat dhe duke ditur ambientin e Ballshit dhe ecurinë e skuadrës, nuk u mendova dy herë. Dua që të kapim Europën dhe ky është një qëllim pse po shkoj në Ballsh. Shoh që në ekip ka shumë djem të rinj, me një pjesë kam luajtur, ndaj edhe kam besim se do të ecim. Tirana? I uroj suksese. Tashmë mendoj për Bylisin dhe nesër (sot) do të jem në Ballsh do të bashkohem me pjesën tjetër të skuadrës”, përfundoi Kërçiku.

Ndërkohë, gazeta mëson se klubi i ka bërë ofertë edhe sulmuesit të krahut, Bedri Greca, i cili është pjesë e Gjilanit në Kosovë.

SITUATA – Në Ballsh e mbyllën 2019-ën në perfeskion. Vendi i dytë ishte si një ëndërr, e megjithatë tashmë ambiciet janë shtuar. E kanë të qartë që pjesa e mbetur e këtij sezoni do të jetë edhe më e vështirë, ndaj për të pasur vazhdimësi kanë menduar që të nisin punën herët. Prej të premtes së 3 janarit, skuadra zbarkoi në fushë. Që të gjithë lojtarët të cilët janë nën kontratë, janë vënë nën urdhrat e Dovedanit, duke përjashtuar të larguarit Mishel, Opoku apo edhe Celis. Mungesa të arsyetuara janë ato të Bicajt, Ymeralilajt apo Aliajt (të dëmtuar). Pezull mbetet Turabovi, për të cilin klubi pret një përgjigje, nëse do të vijojë ose jo bashkëpunimin edhe në pjesën tjetër të garës.

/Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: