Connect with Us

Rekord i pabesueshëm/ Ronaldo i tregon targën Messit

Seria A

Rekord i pabesueshëm/ Ronaldo i tregon targën Messit

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo është një përbindësh! Portugezi shënoi një hat-trick dhe dha një asist në fitoren e Juventusit kundër Cagliarit me rezultatin 4-0. Portugezi mbetet një nga më të mirët e botës dhe këtë e tregon dhe në këtë fillim dekade dhe vit të ri që e nis si duhet.

Rivaliteti i tij me Messin nuk do të mungojë kurrë dhe “Opta Joe”, sajti që merret me statistikat ka publikuar pas ndeshjes listën e lojtarëve që kanë shënuar më shumë hat-trick nga janari i 2008 dhe deri më tani. Portugezi parakalon sërish Messin, pasi me ndeshjen e sotme shkon në 36 hat-trick, ndërsa argjentinasi ka vetëm 34.

Emri i tretë në listë mbahet nga Suarez që ka gjysmën e golave të shënuar nga Ronaldo dhe Messi, pasi ka vetëm 16 të tillë. Uruguiani ndiqet nga Aguero me 12, Mario Gomez me 12, Cavani me 12, më pas është Higuain dhe Lewandowski me 9, Ibra dhe Kane me 8.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE