Connect with Us

Ronaldo dhe Juve e nisin vitin me këmbë të mbarë, Milanit nuk i bën derman as Ibrahimovici

Seria A

Ronaldo dhe Juve e nisin vitin me këmbë të mbarë, Milanit nuk i bën derman as Ibrahimovici

Publikuar

-

Juventusi e ka nisur me këmbë të mbarë vitin e ri. Bardhezinjtë fituan 4-0 ndaj Calgiarit në “Allianz Stadium”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të Serisë A.

Golat u shënuan në pjesën e dytë, ku Ronaldo shënoi tregolësh 49′ 67′ (p) dhe 82. Goli tjetër për “Zonjën” u shënua nga Higuain. Pas kësaj fitoreje, Juventusi kryeson me 45 pikë, 3 më shumë se Interi i vendit te dytë, i cili luan në darkë në transfertë ndaj Napolit.

Milani nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj Sampdorias në “San Siro”. Në pjesën e dytë u aktivizua edhe Zlatan Ibrahimovic, por nuk arriti dot të lërë gjurmë në fushën e lojës. Pas këtij barazimi, Milami renditet në vendin e 12-të me 18 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: