Connect with Us

70 milionë euro të shkuara dëm/ Milani nxjerr në shitje dy dështakët e mëdhenj

Seria A

70 milionë euro të shkuara dëm/ Milani nxjerr në shitje dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Janar 2019: te Milani “zbarkojnë” Piatek (nga Genoa) dhe Paquetà (Flamengo). Një dyshe e krahasuar nxitimthi me Shevchenko-Kaka. U konsiderua revolucioni kuqezi i merkatos riparuese. Janar 2020: revolucioni ka dështuar. Tashmë pak pak dyshime, të dy, si Piatek ashtu edhe Paqueta, pas 12 muajve si kuqezinj dhe një investimi monstruoz prej 70 milionë eurosh në total, janë kthyer në merkato. Sigurisht, në dalje…

“Pyka” polake mbërriti nga Genoa për të zëvendësuar Higuainin (shkoi te Chelsea). E nis në mënyrë të jashtëzakonshme: dygolësh në Kupën e Italisë kundër Napolit dhe 6 gola në 8 ndeshjet pasardhëse në Serinë A. Më pas, diçka nuk shkoi si më parë. Deri në fund të sezonit, shënoi vetëm 3 gola në 11 ndeshje.

Me fillimin e sezonit tëri, Milani shpresoi në ringjalljen e Piatek, por kura “Giampaolo” nuk funksionoi (realizoi vetëm 2 gola me 11-metërsh nën drejtimin e ish-trajnerit të Sampdorias). Nuk po funksionon as me Piolin (ka shënuar një 11-metërsh dhe një gol me aksion). Shumë pak për një “Bomber”. “Djalli” ka vendosur t’ia besojë sulmin Zlatanit e për rrjedhojë, Piatek është shumë pranë largimit si pjesë e një projekti të dështuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE