Connect with Us

E kryer/ Futbollisti i Shqipërisë te Barça, ja kur bëhet prezantimi

Kombëtare

E kryer/ Futbollisti i Shqipërisë te Barça, ja kur bëhet prezantimi

Publikuar

-

Rey Manaj do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës B. Lushnjari është bindur nga skuadra e dytë e Barcelonës sipas asaj që shkruan SPORT. Prestigjozja pranë klubit katalanas hedh bastin se sulmuesi do t’i bashkohet këtë javë skuadrës së re.

Marrëveshja mes Barcelonës dhe Albacetes është finalizuar dhe të dy klubet kanë rënë dakord për ta mbyllur me sukses. Lojtari nga krahu tjetër është dakord dhe do të ndryshojë ambient. Manaj nuk ka kaluar një sezon të qetë, ai ka patur jo pak probleme.

Sezoni i parë ishte më pozitiv për shqiptarin që luajti 30 ndeshje dhe shënoi 7 gola, ndërsa këtë edicion ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola. Numri “9” i kombëtares sonë kalon një ligë më poshtë dhe bën një lëvizje të çuditshme!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: