Connect with Us

Merkato: Çmendet Reali, 160 milionë euro dhe një galaktik për 26-vjeçarin

La Liga

Merkato: Çmendet Reali, 160 milionë euro dhe një galaktik për 26-vjeçarin

Publikuar

-

Reali i Madridit është gati të bëjë çmenduri për Paul Pogbanë. “Los Blancos”, tanimë prej kohësh janë në gjurmët e mesfushorit të Manchester United, i cili, pavarësisht deklaratave të menaxherit të tij, Mino Raiola, që u shpreh se lojtari do të qëndrojë te “Djajtë e Kuq”, dëshiron të lërë Anglinë.

Francezi është një ndër objektivat kryesore në listën e përforcimeve të trajnerit të madrilenëve, Zinedine Zidane, aq sa spanjollët siç bën të ditur tabloidi “The Sun”, janë gati për të futur në tratativë edhe një emër sensacional si kundërshpërblim teknik, që do t’i shtohet ofertës së përbindshme prej 160 milionë eurosh, vetëm e vetëm për të arritur te Pogba.

Emrat që përmenden se mund të shkojnë tek United, plus kësaj shume, në shkëmbim të Pogbasë, janë lojtarë si Gareth Bale, Isco, Luka Modric e Tony Kroos, të gjithë profile të shumëdëshiruara nga United. Një ndër këta katër futbollistë, mund të përfshihet në tratativën për Pogbanë, plus shumën e 160 milionë eurove, një nga ato oferta vërtet të vështira për t’i rezistuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: