Connect with Us

Mourinho do Hysajn te Tottenhami, Gattuzo merr vendimin e papritur

Seria A

Mourinho do Hysajn te Tottenhami, Gattuzo merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Tottenhami po vëzhgon me vëmendje situatën e Elseid Hysajt te Napoli. “Spursat” e trajneri Jose Mourinho kanë shfaqur pëlqim ndaj shqiptarit dhe mund ta rrëmbejnë në Londër. Shqiptari është dakord, pasi ka humbur veten te Napoli dhe do të gjejë një tjetër ekip ku i besojnë.

Napoli donte të largonte futbollistin e kombëtares shqiptare, pasi trajneri Gennaro Gattuso e ka rivlerësuar pozicionin e shqiptarit dhe ka besim tek ai.

Ndeshja ndaj Interit mund të ketë lëkundur sërish Rinon, pasi shqiptari nuk bindi. Ai vuajti presingun e sulmit zikaltër. E ardhmja e tij mbetet e paqartë, pasi Napoli nuk po vendos për të.

Shqiptari do largimin, Gattuso po mendon ta mbajë dhe gjithçka mbetet pezull. Hysaj po vuan në San Paolo dhe ky është fakt. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka humbur pozicionin e titullarit që pas largimit të Sarrit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: