Connect with Us

Tronditet Kukësi/Abazaj drejt largimit, nuk do besoni ku do transferohet

Sport

Tronditet Kukësi/Abazaj drejt largimit, nuk do besoni ku do transferohet

Publikuar

-

Kukësi rrezikon të humbasë një nga futbollistët më të mirë të gjysmës së parë të sezonit. Bëhet fjalë për Krital Abazaj, i cili luan si i aktivizuar te skuadra verilindore.

Mirëpo së fundmi, për shërbimet e futbollistit shqiptar, ka shfaqur interes edhe klubi belg i Eupenit, i cili i ka kërkuar Anderlehtit, klubit që disponon kartonin e Abazajt, huazimin e 23-vjeçarit për pjesën e mbetur të sezonit.

Lajmi bëhet i ditur nga media belge “voetballbelgie.be”, ndërkohë që gjasat janë të mëdha që Abazaj të rikthehet në kampionatin belg, për të treguar vlerat e tij. Kujtojmë që Eupeni militon në kampionatin elitar belg, teksa momentalisht ndodhet në vendin e 13-të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE