Connect with Us

Tronditet Spanja/ Del video e nxehtë e trajnerit të dy futbollistëve të Shqipërisë

La Liga

Tronditet Spanja/ Del video e nxehtë e trajnerit të dy futbollistëve të Shqipërisë

Publikuar

-

Malaga e Keidi Bares dhe Armando Sadikut ka pezulluar trajnerin e saj Victor Sanchez del Amo, pasi në ditët e fundit ka qarkulluar në internet një video e nxehtë ku është përfshirë pikërisht tekniku i skuadrës andaluziane, ku bëjnë pjesë edhe dy lojtarët e kombëtares shqiptare.

Vendimi është marrë nga drejtuesit e klubit të Malagas me efekt të menjëhershëm dhe do të qëndrojë në fuqi deri në momentin që nuk do të kryhet një hetim i plotë për këtë cështje.

Vetë trajneri Victor Sanchez del Amo nuk e ka pranuar diçka të tillë duke theksuar se ka qenë viktimë e disa personave të cilët kanë cënuar intimitetin e tij. Një tjetër problem ky për drejtuesit e Malagas që ka edhe probleme financiare dhe për këtë arsye klubi po nxjerr në shitje xhevahirët e skuadrës mes tyre edhe Keidi Baren.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE