Connect with Us

Grekët plagosin para shtëpisë ish-sulmuesin e njohur të Juventusit/ Iu shpëton për mrekulli plumbave

Seria A

Grekët plagosin para shtëpisë ish-sulmuesin e njohur të Juventusit/ Iu shpëton për mrekulli plumbave

Publikuar

-

Refleksi i një bomberi i ka shpëtuar jetën ish sulmuesit të Juventusit dhe Lazios, Darko Kovacevic.

46-vjeçari ka mbetur i plagosur në një sulm nga dy burra, të cilët i zunë pritë, ndërsa po parkonte makinën. Ngjarja ndodhi në parkingun e shtëpisë së tij në Athinë.

Kovacevic i shpëtoi plumbave vdekjeprurës duke u fshehur në makinat aty pranë. Nga sulmi, ish bomberi serb mori plagë në kyçin e këmbës dhe të gjurit dhe ndodhet në spital jashtë rrëzikut për jetën.

“Pashë një njeri duke dalë nga një makinë me një armë në dorë dhe duke ardhur drejt meje. Unë instinktivisht u hodha në të djathtë dhe ai qëlloi drejt meje. Pastaj vrapoi, hipi në makinë dhe u zhduk,” shpjegon Kovacevic.

Vetëm pak orë pas ngjarjes, një makinë tip “Smart” u gjet e djegur në lagjen Glyfada, në jug të qendrës së qytetit të Athinës. Nuk dihet nëse kjo ngjarja ka lidhje me sulmin ndaj 46-vjeçarit, ndërsa nuk dihet ende pse ishte shënjestër e këtij sulmi.

Deri në këto momente nuk ka asnjë person të arrestuar për ngjarjen, teksa mediat fqinje bëjnë me dije se makina e djegur i përkiste një burri nga Mesinia, në pjesën jug-perëndimore të rajonit të Peloponezit të Greqisë dhe nuk ishte raportuar si i vjedhur.

Kovaceviç përfaqësoi Jugosllavinë në Kupën e Botës 1998 dhe Euro 2000. Në nivel klubesh, ai është aktivizuar me skuadra si Crvena Zvezda, Sheffield Wednesday, Real Sociedad, Juventus dhe Lazio.

Ai u tërhoq nga futbolli në maj 2009, ku luante te Olympiakos. Shkak për tërheqjen nga fusha e blertë ishte operacioni në zemër pasi u zbulua se Kovacevic kishte arterie të bllokuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE