Connect with Us

Hristov i Skënderbeut rikthehet sërish në Superligën shqiptare, nuk do e besoni te cili ekip

Sport

Hristov i Skënderbeut rikthehet sërish në Superligën shqiptare, nuk do e besoni te cili ekip

Publikuar

-

Vllaznia është në kërkim të lojtarëve që konsiderohen si përforcime të mundshme për sezonin e ri. Pas mbrojtësit të qendrës, Mevlan Adili, të tjerë lojtarë duket se janë afër nënshkrimit me Vllazninë. Ndër emrat e zbuluar është 30- vjeçari Eugen Sidorenko, me të cilin prej ditësh drejtori sportiv i kuqebluve, Engin Firat, po negocion për ta bindur që të veshë fanellën e Vllaznisë.

Drejtuesit e klubit mësohet se e kanë pasur në plan që merkaton e verës moldavin, por në atë kohë drejtuesit nuk kanë qenë shumë të bindur për cilësitë e tij. Megjithatë, duke qenë se Firat u bë trajner i kombëtares moldave të futbollit dhe e ka ndjekur nga afër sulmuesin, duket se është bindur tashmë për t’i ofruar sërish një kontratë.

Çështja e afrimit të këtij lojtari ende nuk ka marrë formën e kryer, por shanset janë të mëdha që të firmosë. Kjo, për vetë faktin se shuma që kërkon është brenda mundësive që ka klubi për të shpenzuar. Mësohet se ai kërkon 2 mijë euro në muaj. Sidorenko luan më tepër si sulmues i majtë dhe ka një eksperiencë të madhe në vendin e tij, por jo vetëm.  Në vitin 2019 ai e mbylli si pjesë e Zimbru Kishinjevit.

Megjithatë, ky nuk do të jetë afrimi i fundit për sulmin, pasi kuqeblutë janë futur në bisedime edhe me sulmuesin bullgar, Ventsislav Hristov. Ky i fundit nuk është një emër i panjohur për kampionatin shqiptar, pasi në vitin 2015 luajti për një gjysmë sezoni me Skënderbeun, ku shënoi vetëm 1 gol. 31-vjeçari ka luajtur në Superligën bullgare se fundmi për skuadra si Levski Sofja, Neftohimik, Vereja dhe Tsarsko Selo.

Mësohet se sot Hristov pritet t’i bashkohet ekipit në Ohër, nga ku do të kryejë edhe bisedimet e fundit me drejtuesit e klubit shkodran. Gjasat janë të mëdha që të arrihet një marrëveshje me sulmuesin bullgar./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE