Connect with Us

Imami zgjedh Skënderbeun, ja lëvizjet e fundit të merkatos në Superligë

Sport

Imami zgjedh Skënderbeun, ja lëvizjet e fundit të merkatos në Superligë

Publikuar

-

Merkato dhe çështje. Superiorja ka zhvillime së fundmi dhe është trajneri Julian Ahmataj që ka paditur në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjes së Konflikteve klubin e Luftëtarit. Elbasanasi drejtoi vjet bluzinjtë, të cilët më pas e larguan.

Ahmataj kërkon pagat e padhëna, ashtu sikurse edhe ish-kapiteni Donald Rapo. Edhe ky i fundit i është drejtuar FSHF-së për të zgjidhur kontratën dhe për t’i njohur dhe shlyer detyrimet që klubi i Luftëtarit ka ndaj tij.

Në Gjirokastër edhe Fili ende nuk e ka tërhequr dokumentacionin. Për të interesohen disa klube. Veç Vllaznisë e Laçit, në garë është shtuar edhe Teuta, sikurse raporton e përditshmja “Panorama Sport”. Në faqen e parë të kësaj gazete veçohet edhe një lëvizje te Skënderbeu.

Eni Imami, mbrojtësi i cili u largua nga Tirana para pak ditësh, ka zgjedhur të luajë me korçarët. Trajneri Ilir Daja kërkon përforcime për mbrojtjen dhe ish-lojtari i Dinamos do të jetë një opsion për të. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE