Connect with Us

Merkato/ Interi i shokon të gjithë, nuk do ta besoni dot se cilin futbollist kërkon tani

Premier Liga

Merkato/ Interi i shokon të gjithë, nuk do ta besoni dot se cilin futbollist kërkon tani

Publikuar

-

Pas transferimit të Romelu Lukakut dhe huazimit të Alexis Sanchez, Interi po përgatit goditjen e radhës te Man. United.

Këtë herë bëhet fjalë për 34-vjeçarin Ashley Young, i cili kërkohet me ngulm në mënyrë të habitshme nga Antonio Conte, pavarësisht moshës së tij.

Sipas Gianluca Di Marzios, Interi do t’i ofrojë anësorit anglez një kontratë të vlefshme deri në vitin 2021. Zyrtarizimi pritet të bëhet ditët në vijim, pasi Young e ka humbur prej kohësh vendin e titullarit te “Djajtë e Kuq”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018

Publikuar

-

Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho, nuk mund të mungonte, por reagimi i tij, ka pasur një batutë që ka marrë shumë vëmendje në media. Skuadra e Pep Guardiola e përfundoi atë sezon me një […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE