Connect with Us

Super lajm për Maliqin, ekipi do ketë sezonin tjetër një fushë të re

Sport

Super lajm për Maliqin, ekipi do ketë sezonin tjetër një fushë të re

Publikuar

-

Stadiumi ‘Jovan Asko’ i qytetit të Maliqit do investohet në infrastrukturën e tij për të krijuar kushte të reja të lojës së futbollit dhe ambjenteve të lojtarëve. Bashkia njoftoi se do të financohen 27 milion lekë në fazën e parë të rehabilitimit të stadiumit.

‘Projekti I ndërhyrjes në stadiumin e qytetit ishte parashikuar që vitin e kaluar, por me sigurimin e fondeve do të nisë së shpejti për të përfunduar në muajt shtator-tetor’ ka thënë kryetari i bashkisë Gëzim Topçiu.

Rehabilitimi I stadiumit të Maliqit përfshin tapetin e ri, për të cilin si zgjidhje më e mirë është menduar shtrimi me bar artificial për vetë kushtet klimaterike që dikton zona. Investimi do të kryhet edhe për ambjentet e qëndrimit dhe shërbimit të futbollistëve.

Ekipi I futbollit të Maliqit, këto vitet e fundit me mbështetjen që i ka dhënë bashkia synon ngritjen në kategorinë e parë. Këtë sezon, ky ekip është pranë këtij objektivi dhe bashkia nga ana e saj po investon edhe në infrastukturën e stadiumit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: